Rotary shaft seal OA-7X19X6-NBR
Part number : OA-7X19X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-7X19X6-NBR  has an inner diameter of 7 mm, an outer diameter of 19 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 607-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 607-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-28-50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-28-50
Rotary shaft seal - OA-8X19X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-8X19X6-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description