Tapered roller bearing 32210-45-B-CL7-CVB017-SKF
Part number : 32210-45-B-CL7-CVB017-SKF
SKF
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 32210-45-B-CL7-CVB017-SKF SKF, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 24.75 mm.
  1 parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X90X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X90X8-NBR
Bearing inner race - IR85-95-36-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR85-95-36-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    24.75  MM
  • WEIGHT
    716  G
  • PACKAGING
    1
Description