Bearing inner race IR85-95-36-SKF
Part number : IR85-95-36-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR85-95-36-SKF SKF has an inside diameter of 85 mm, an outside diameter of 95 mm and a length of 36 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RS
PAP bush - PAP3040-P20 GEN
PAP BUSH PAP3040-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    414  G
  • PACKAGING
    1
Description