Deep groove ball bearing 45TM06-A-NX-C3-NSK
Part number : 45TM06-A-NX-C3-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 45TM06-A-NX-C3-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 26 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - BC-30X45X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-30X45X6-NBR
Deep groove ball bearing - 63-28-LLU-NX4C3-2AS-NTN NTN
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 63-28-LLU-NX4C3-2AS-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    26  MM
  • WEIGHT
    800  G
  • PACKAGING
    1
Description