Deep groove ball bearing 63-28-LLU-NX4C3-2AS-NTN
Part number : 63-28-LLU-NX4C3-2AS-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 63-28-LLU-NX4C3-2AS-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 18 mm.
  4 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6305-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-SKF
Rotary shaft seal - OAS-28X50X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X50X8-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    295  G
  • PACKAGING
    1
Description