PAP bush PAP140100-P10
Part number : PAP140100-P10
GEN
Description
The Pap Bush known by the reference PAP140100-P10 Generic has an inside diameter of 140 mm, an outside diameter of 145 mm and a length of 100 mm.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-58X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-58X90X10-NBR
PAP bush - PAP14050-P20 GEN
PAP BUSH PAP14050-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    140  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    841  G
  • PACKAGING
    1
Description