Oil filled flanged bronze bush BNZF70-85-95-6-65
Part number : BNZF70-85-95-6-65
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF70-85-95-6-65 Generic has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 85 mm and a length of 65 mm. It is manufactured in .
  13 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF70-85-95-6-80 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF70-85-95-6-80
Hydraulic seal - UTSL-25X35X7-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTSL-25X35X7-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    65  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    826  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    95  MM
  • FLANGE THICKNESS
    6  MM
Description