Oil filled flanged bronze bush BNZF70-85-95-6-80
Part number : BNZF70-85-95-6-80
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF70-85-95-6-80 Generic has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 85 mm and a length of 80 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - BA4420-ZOH-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING BA4420-ZOH-IKO
Oil filled flanged bronze bush - BNZF70-85-95-6-65 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF70-85-95-6-65
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    80  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    1023  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    95  MM
  • FLANGE THICKNESS
    6  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description