Hydraulic seal UTSL-25X35X7-PU94
Part number : UTSL-25X35X7-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTSL-25X35X7-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIA-25X35X7-10-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-25X35X7-10-NBR90
Oil filled plain bronze bush - BNZ25-30-16 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ25-30-16
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UTSL
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description