Oil filled plain bronze bush BNZ25-30-16
Part number : BNZ25-30-16
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ25-30-16 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 30 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2Z-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2Z-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ25-30-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ25-30-20
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    22  G
Description