Wiper seal RSP-110X125X7-NBR
Part number : RSP-110X125X7-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-110X125X7-NBR  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  2 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UP-110X125X11.300-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UP-110X125X11.300-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description