Hydraulic seal UP-110X125X11.300-PU94
Part number : UP-110X125X11.300-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-110X125X11.300-PU94  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 11.3 mm. It is made of PU.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    11.3  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description