Wiper seal RSE-25X35X4-7-NBR90
Part number : RSE-25X35X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-25X35X4-7-NBR90  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP2525-P10 GEN
PAP BUSH PAP2525-P10
Caliper - AC0513-CLAS CLAS
CALIPER AC0513-CLAS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description