Wiper seal RIA-125X140X9-12-NBR90
Part number : RIA-125X140X9-12-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-125X140X9-12-NBR90  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease gun - TLGH1-SKF SKF
GREASE GUN TLGH1-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    84  G
  • PACKAGING
    1
Description