Wiper seal RDI-34X46X7-10-NBR90
Part number : RDI-34X46X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDI-34X46X7-10-NBR90  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 628-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 628-ZZ
Internal circlip - CIRCLIP-INT-50 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-50
2 2
Wiper seal - RDI-30X40X7-10-NBR90 GEN
WIPER SEAL RDI-30X40X7-10-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RDI
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description