Wiper seal RDE-25.460X34.720X5.150-NBR90
Part number : RDE-25.460X34.720X5.150-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-25.460X34.720X5.150-NBR90  has an inner diameter of 25.46 mm, an outer diameter of 34.72 mm and a thickness of 5.15 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-25.40X33.50X4.50-PU93 GEN
HYDRAULIC SEAL US-25.40X33.50X4.50-PU93
  • INSIDE DIAMETER
    25.46  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34.72  MM
  • THICKNESS
    5.15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description