Hydraulic seal US-25.40X33.50X4.50-PU93
Part number : US-25.40X33.50X4.50-PU93
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-25.40X33.50X4.50-PU93  has an inner diameter of 25.4 mm, an outer diameter of 33.5 mm and a thickness of 4.5 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    25.4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33.5  MM
  • THICKNESS
    4.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    93  S
  • WEIGHT
    2  G
Description