Sealing washer RDL-42X52X1.50-FIBRE
Part number : RDL-42X52X1.50-FIBRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-42X52X1.50-FIBRE  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 1.5 mm. It is made of FIBRE.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount MM - MM2020-6 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM2020-6
Sealing washer - RDL-40X50X1.50-FIBRE GEN
SEALING WASHER RDL-40X50X1.50-FIBRE
Thrust washer - AS4060 GEN
THRUST WASHER AS4060
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    1.5  MM
  • MATERIAL
    FIBRE
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description