Sealing washer RDL-40X50X1.50-FIBRE
Part number : RDL-40X50X1.50-FIBRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-40X50X1.50-FIBRE  has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 1.5 mm. It is made of FIBRE.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-7-INOX GEN
BALL BA-7-INOX
7 7
Anti-vibration mount MM - MM3030-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM3030-8
Sealing washer - RDL-42X52X1.50-FIBRE GEN
SEALING WASHER RDL-42X52X1.50-FIBRE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    1.5  MM
  • MATERIAL
    FIBRE
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description