Sealing washer RDL-18X25X1-FIBRE
Part number : RDL-18X25X1-FIBRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-18X25X1-FIBRE  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 1 mm. It is made of FIBRE.
  17 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NK1720 GEN
NEEDLE ROLLER BEARING NK1720
Sealing washer - RDL-12X18X1-CU GEN
SEALING WASHER RDL-12X18X1-CU
Bearing inner race - IRT1220-2-IKO IKO
BEARING INNER RACE IRT1220-2-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    FIBRE
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description