Rotary shaft seal TAFM-65-92-14
Part number : TAFM-65-92-14
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference TAFM-65-92-14  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 92 mm and a thickness of 14 mm. It is made of .
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6310-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6310-2RS1-SKF
Lock nut - KM08 GEN
LOCK NUT KM08
Rotary shaft seal - OAS-65X92X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X92X13-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    92  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    108  G
  • PACKAGING
    1
Description