Rotary shaft seal OAS-65X92X13-NBR
Part number : OAS-65X92X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-65X92X13-NBR  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 92 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6007-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6007-2RS
Lock nut - KM08 GEN
LOCK NUT KM08
Rotary shaft seal - TAFM-65-92-14 GEN
ROTARY SHAFT SEAL TAFM-65-92-14
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    92  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    61  G
  • PACKAGING
    1
Description