Rotary shaft seal OAS-85X140X12-FPM
Part number : OAS-85X140X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-85X140X12-FPM  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
  15 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-85X140X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-85X140X12-NBR
Deep groove ball bearing - 6018-ZZ-C3-SKF SKF
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6018-ZZ-C3-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    165  G
Description