Rotary shaft seal OAS-75X130X13-NBR
Part number : OAS-75X130X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X130X13-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6312-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6312-SKF
Rotary shaft seal - OAS-85X110X12-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-85X110X12-FPM
Lock washer - MB13 GEN
LOCK WASHER MB13
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    126  G
Description