Rotary shaft seal OAS-75X125X12-NBR
Part number : OAS-75X125X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X125X12-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  13 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30214 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30214
External circlip - CIRCLIP-EXT-62 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-62
Rotary shaft seal - OAS-60X120X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X120X10-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    115  G
Description