Rotary shaft seal OAS-65X95X12-NBR
Part number : OAS-65X95X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-65X95X12-NBR  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 3780-3720 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 3780-3720
Internal circlip - CIRCLIP-INT-98 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-98
3 3
Rotary shaft seal - OAS-65X95X12-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X95X12-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    60  G
  • PACKAGING
    1
Description