Rotary shaft seal OAS-65X95X12-FPM
Part number : OAS-65X95X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-65X95X12-FPM  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32308 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32308
Rotary shaft seal - OAS-65X95X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X95X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
Description