Rotary shaft seal OAS-65X84X9-NBR
Part number : OAS-65X84X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-65X84X9-NBR  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 84 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (21 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-17X28X6-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-17X28X6-FPM
Lock nut - KMFE8-SKF SKF
LOCK NUT KMFE8-SKF
Tapered roller bearing - 33208-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 33208-Q-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    84  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    34  G
  • PACKAGING
    1
Description