Rotary shaft seal OAS-64X85X16-NBR
Part number : OAS-64X85X16-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-64X85X16-NBR  has an inner diameter of 64 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 16 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6310 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6310
Rotary shaft seal - OAS-84X110X16-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-84X110X16-NBR
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    57  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description