Rotary shaft seal OAS-62X80X12-NBR
Part number : OAS-62X80X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-62X80X12-NBR  has an inner diameter of 62 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB10 GEN
LOCK WASHER MB10
Rotary shaft seal - OAS-46X65X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-46X65X12-NBR
Tapered roller bearing - 33109-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 33109-TIMKEN
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    39  G
Description