Rotary shaft seal OAS-46X65X12-NBR
Part number : OAS-46X65X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-46X65X12-NBR  has an inner diameter of 46 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  30 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-62X80X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-62X80X12-NBR
Deep groove ball bearing - 6308-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6308-SKF
Thrust washer - AS4060 GEN
THRUST WASHER AS4060
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    46  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description