Rotary shaft seal OAS-62X100X12-NBR
Part number : OAS-62X100X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-62X100X12-NBR  has an inner diameter of 62 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-48X62X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-48X62X10-NBR
Anti-vibration mount MF - MF10080-16 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MF MF10080-16
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    62  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    74  G
  • PACKAGING
    1
Description