Rotary shaft seal OAS-47.020X66.670X9.520-NBR
Part number : OAS-47.020X66.670X9.520-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-47.020X66.670X9.520-NBR  has an inner diameter of 47.02 mm, an outer diameter of 66.67 mm and a thickness of 9.52 mm. It is made of NBR.
  Arrive dans 7 jours (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-47X67X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-47X67X12-NBR
Tapered roller bearing - 32309-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32309-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    47.02  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    66.67  MM
  • THICKNESS
    9.52  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    26  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description