Rotary shaft seal OA-47X67X12-NBR
Part number : OA-47X67X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-47X67X12-NBR  has an inner diameter of 47 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  46 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-28 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-28
Rotary shaft seal - OAS-47.020X66.670X9.520-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-47.020X66.670X9.520-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    47  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    33  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description