Rotary shaft seal OAS-46X65X7-NBR
Part number : OAS-46X65X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-46X65X7-NBR  has an inner diameter of 46 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  28 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-46X65X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-46X65X9-NBR
Lock nut - KM5 GEN
LOCK NUT KM5
Deep groove ball bearing - 6206-DDU-C3-NSK NSK
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-DDU-C3-NSK
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    22  G
Description