Rotary shaft seal OAS-46X64X8-FPM
Part number : OAS-46X64X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-46X64X8-FPM  has an inner diameter of 46 mm, an outer diameter of 64 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rotary shaft seal - OAS-46X64X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-46X64X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    46  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    27  G
  • PACKAGING
    1
Description