Rotary shaft seal OAS-46X64X8-NBR
Part number : OAS-46X64X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-46X64X8-NBR  has an inner diameter of 46 mm, an outer diameter of 64 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS3552 GEN
THRUST WASHER AS3552
Rotary shaft seal - OAS-26X42X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X42X7-NBR
Deep groove ball bearing - Double rows - DDG-4064-2RS-PFI PFI
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS DDG-4064-2RS-PFI
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    23  G
Description