Rotary shaft seal OAS-38X80X8-NBR
Part number : OAS-38X80X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-38X80X8-NBR  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  41 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X80X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X80X8-NBR
Bearing inner race - IR17-20-16 GEN
BEARING INNER RACE IR17-20-16
Tapered roller bearing - 32207-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32207-TIMKEN
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    50  G
Description