Rotary shaft seal OAS-33X50X12-NBR
Part number : OAS-33X50X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-33X50X12-NBR  has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - BC-33X50X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-33X50X12-NBR
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Thrust washer - TRA-815 GEN
THRUST WASHER TRA-815
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    21  G
Description