Rotary shaft seal OAS-32X55X9-NBR
Part number : OAS-32X55X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X55X9-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-31X55X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-31X55X9-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-5 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-5
Other bearing - W5162 GEN
OTHER BEARING W5162
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
Description