Rotary shaft seal OAS-32X54X10-FPM
Part number : OAS-32X54X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X54X10-FPM  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 54 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-22X62X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-22X62X7-NBR
Tapered roller bearing - 431407-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 431407-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    54  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    28  G
  • PACKAGING
    1
Description