Rotary shaft seal OA-22X62X7-NBR
Part number : OA-22X62X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-22X62X7-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP2230-P10 GEN
PAP BUSH PAP2230-P10
Rotary shaft seal - OAS-32X54X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-32X54X10-FPM
Tapered roller bearing - 431407-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 431407-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
Description