Rotary shaft seal OAS-32X42X9-NBR
Part number : OAS-32X42X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X42X9-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  21 parts in stock (13 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X52X7-NBR
Thrust washer - AS1024 GEN
THRUST WASHER AS1024
Needle roller and cage assemblies - K16X20X10-A-0-7-INA INA
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K16X20X10-A-0-7-INA
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    11  G
Description