Rotary shaft seal OAS-30X38X5-NBRSS-NAK
Part number : OAS-30X38X5-NBRSS-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30X38X5-NBRSS-NAK  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBRSS.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBRSS
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description