Rotary shaft seal OAS-25X34X7-NBR
Part number : OAS-25X34X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-25X34X7-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004
External circlip - CIRCLIP-EXT-14 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-14
Rotary shaft seal - OAS-27X38X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-27X38X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description