Rotary shaft seal OAS-22X30X6-NBR
Part number : OAS-22X30X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-22X30X6-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (15 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61905-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 61905-ZZ
External circlip - CIRCLIP-EXT-25 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-25
Rotary shaft seal - OAS-22X30X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X30X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description