Rotary shaft seal OAS-15X21X4-FPM
Part number : OAS-15X21X4-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-15X21X4-FPM  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 4 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6302-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6302-C3-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ6-8-8 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ6-8-8
Rotary shaft seal - OA-15X21X4-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-15X21X4-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description