Rotary shaft seal OAS-150X180X12-NBR
Part number : OAS-150X180X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-150X180X12-NBR  has an inner diameter of 150 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-140X170X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-140X170X12-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-70 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-70
Tapered roller bearing - 32217-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32217-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    128  G
  • PACKAGING
    1
Description