Rotary shaft seal OAS-145X180X15-NBR
Part number : OAS-145X180X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-145X180X15-NBR  has an inner diameter of 145 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  30 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30306 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30306
Bearing inner race - IR100X110X40 GEN
BEARING INNER RACE IR100X110X40
Rotary shaft seal - OAS-34X52X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-34X52X13-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    145  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    175  G
  • PACKAGING
    1
Description