Rotary shaft seal OAS-34X52X13-NBR
Part number : OAS-34X52X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-34X52X13-NBR  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  18 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30306 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30306
Rotary shaft seal - OAS-18X29X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-18X29X7-NBR
PAP bush - PAP3530-P20 GEN
PAP BUSH PAP3530-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description